Jak przygotować pomieszczenia do sesji wirtualnego spaceru?

Blog

Dzisiaj opowiem Wam jak przygotować lokal do sesji spaceru wirtualnego.

 

Jesteście umówieni z fotografem na zdjęcia Waszego lokalu. Wiadome jest, że wypadałoby posprzątać pomieszczenie które będzie fotografowane, ale czy na pewno pamiętacie o wszystkich szczegółach?

 

Oczywiste jest, że wirtualny spacer oraz zdjęcia Waszego lokalu będę wizytówką Waszej firmy, a Wy chcecie pokazać się z jak najlepszej strony, by Wasz potencjalny klient odwiedził lokal w rzeczywistości. W wirtualnym spacerze widzimy obraz bez ograniczeń kardru. Dlatego też nic nie umknie naszej uwadze, nawet najmniejszy detal czy lekkie obdrapanie na ścianie. Oczywiście nie dajmy się zwariować. Nie chodzi o to, że musimy teraz na szybko malować i szpachlować ściany, ale o to, by Wasz potencjalny klient zobaczył, że Wasz lokal jest schludny i zadbany.

Fotograf zawsze może wyretuszować jakąś niedoskonałość na którą klient nie ma w danym momencie wpływu np. pomazana ściana, grafiti przed lokalem,

Ale pamiętajcie - fotograf nie będzie retuszował Waszego lenistwa! Dlatego i nam i Wam będzie się lepiej pracowało i efekt będzie o wiele lepszy, gdy dobrze posprzątacie i przygotujecie swoje pomieszczenie do sesji zdjęciowej.

Co musisz zrobić przed przyjściem fotografa?

 

1. Ddkurz i umyj podłogi lub dywany
umyj podłogi

2. Pościeraj kurze
zetrzyj kurze

3. Umyj okna - zabrudzone szyby widać głównie pod słońce
mycie okien
4. Umyj lustra oraz kabinę prysznicową, jeśli robimy zdjęcia mieszkania na wynajem lub sprzedaż

mycie luster
5. Wypierz zasłony, obrusy, pościel, ręczniki, które będą znajdować się w lokalu w czasie sesji.

mycie zasłon
6. Jeśli jest to możliwe to usuń plamy ze ścian

usuwanie plam
7. Umyj samochody firmowe

mycie samochodu
8. Usuń wystrój okolicznościowy np. choinkę, świąteczne lampki itp. Chyba, że chcemy, by sesja była strikte świąteczna.

usuwanie ozbód okolicznościowych


Co zrobić, by nasze pomieszczenie było przyjemniejsze dla oka?

- usuń z pola widzenia zbędne przedmioty

- dodaj do lokalu przedmioty na których pokazaniu Ci zależy, np. Wasz autorski produkt, w przypadku restauracji np. popisowe danie kucharza lub ustrojony stół z lampką wina.

- wstaw do pomieszczenia świeże kwiaty - ocieplają one wizerunek lokalu oraz dodają koloru Twojemu wnętrzu


Przejdźmy do oświetlenia. Światło w lokalu jest bardzo Ważne. Dzięki dobremu oświetleniu, zdjęcia będą wyglądały atrakcyjniej. Dlatego sprawdź i poinformuj o tym fotografa w jakich godzinach wpada najlepsze światło dzienne do Waszego lokalu. W takich właśnie godzinach warto umówić się na sesję zdjęciową!

Sprawdź czy wszystkie żarówki są sprawne oraz jeśli chcesz dodaj więcej klimatu w Twoje pomieszczenie dodatkowym oświetleniem. Macie dużo oświetlenia, neonów lub lokal, który żyje nocą i zastanawiacie się czy można zrobić sesję zdjęciową Wirtualnego Spaceru właśnie nocą? Oczywiście, że można! 

 

Mam nadzieję, że teraz Wiecie już co zrobić, by Wasz lokal świetnie się prezentował na zdjęciach. W razie pytań służymy pomocą!