Kto może zamówić wirtualny spacer?

Blog
Spacer wirtualny jest dla wszystkich osób, które chcą pokazać i promować swoją działalność i lokal w sieci. Jeśli chcesz przyciągnąć potencjalnego klienta do swojego lokalu to spacer wirtualny jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Zaufanie potencjalnych klientów wzrasta kiedy wcześniej zobaczą twoje wnętrze w internecie.

Opiszę krótko moją ostatnią przygodę.

Mając już firmę zajmującą się wirtualnymi spacerami, zupełnie bezwiednie zobaczyłam wielką moc takiego spaceru oraz wizerunku firmy w internecie - w tym wypadku restauracji. Kiedyś wymyśliłem sobie, że zrobię challenge jakim było przez miesiąc niejedzenia mięsa. Był to wrzesień i chciałem zjeść coś w jakieś pysznej wegańskiej lub wegetariańskiej restauracji. Nie chciałem wybierać zwykłej knajpy, gdzie po prostu są dania wegetariańskie do wyboru. Chciałam znaleźć najlepszą typowo wegetariańską restaurację w całym Wrocławiu. Pomyślałem sobie, że to przecież nic trudnego. Mamy internet, opinie, recenzję, więc szybko wpisałem w przeglądarkę co trzeba i bardzo się zdziwiłem. Owszem wyskoczyło mi parę typowo wegetariańskich restauracji, ale prawie żadna z nich nie miała nic co mogłoby mnie do niej przyciągnąć. Nie mówię o tym, że jedzenie tam było złe, bo nie wiedziałem o tym, ale na jakieś podstawie musiałam wybrać, a fotografie lub ich całkowity brak mnie do tego nie przekonywały. Brak jakichkolwiek zdjęć dań, oraz lokalu, no może z kilka zdjęć zrobionych "kalkulatorem" przez klientów. Brak menu na stronie, kilka opinii o knajpie i to nie zawsze pozytywnych. Straciłem wiarę w to, że cokolwiek znajdę, a nie chciałem iść do byle jakiej knajpy za rogiem ,by zjeść wegańskiego burgera czy coś w tym stylu.
Tylko jeden lokal zachęcił mnie to pójścia. Weszłam na stronę, gdzie ukazało mi się szczegółowe menu, wybrane zdjęcia dań co już zachęciło mnie do odwiedzenia tego miejsca, ponieważ wcześniejsze poszukiwania były totalną klęską. Weszłam na wizytówkę Google tej restauracji i moim oczom ukazał się wirtualny spacer! Dokładnie sprawdziłem całe wnętrze lokalu i nawet wybrałam sobie konkretny stolik po czym zrobiłem telefoniczną rezerwację.
Gdyby nie wirtualny spacer i zdjęcia na stornie zapewne nie wybrałabym właśnie tej restauracji tak jak nie wybrałam tych które tego nie miały. Jedzenie było pyszne, dzięki czemu restauracja zyskała kolejnego klienta.

W jakich branżach najlepiej sprawdzi się wirtualny spacer?
- mieszkania na wynajem oraz mieszkania do sprzedaży.
- hotele
- restauracje / puby
- salony kosmetyczne / fryzjerskie
- sklepy
- siłownie
- szkoły /przedszkola
- ośrodki zdrowia / dentyści

Gdzie nie warto robić wirtualnego spaceru?
- tak naprawdę w każdym miejscu, które zamiast przyciągnąć klienta mogłoby go odstraszyć. Jesteście przed remontem swojego lokalu? Zróbcie spacer i zdjęcia dopiero po skończonym remoncie.
- gdzieś gdzie nie przyjmujecie klientów. Prowadzisz firmę graficzną, czy księgową i nie przyjmujesz klientów w swojej lokalizacji, bo wszystko odbywa się zdalnie. Faktycznie tutaj nie ma sensu robienie takiego spaceru. 

Mam nadzieję, że teraz potraficie odpowiedź sobie na pytanie czy w Waszym biznesie Warto zainwestować w wirtualny spacer. Jeśli Wasza odpowiedź brzmi tak to zapewne rodzi Wam się kolejne pytanie... a ile właściwie taki wirtualny spacer kosztuje? O tym napiszemy w kolejnym wpisie.